همه چیز درباره مشاور سئو

 دیجیتال مارکتینگ ارکان مختلفی دارد همچون بازاریابی در شبکه های اجتماعی ایمیل مارکتینگ، تبلیغات پولی و تبلیغات های پیامکی… همگی از ارکان مؤثردیجیتال مارکتینگ هستند اما هیچ کدام از نظر اهمیت به بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا همان سئو نمی‌رسند. به همین دلیل شغل یک مشاور سئو اهمیت زیادی در دنیای بازاریابی دارد.
از آنجایی که میلیون‌ها نفر برای پیدا کردن پاسخ پرسش‌های خود از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند، هر صاحب کسب‌وکاری می‌خواهد وبسایتش در صفحه‌ی اول برای جستجوهای مربوطه نمایش داده شود. با این حال مدیریت سایت و هماهنگ شدن با الگوریتم‌های موتورهای جستجو و پیدا کردن بهترین راه ارتقا رتبه گوگل دشوار است. حتی اگر در انجام این کار موفق شویم هیچ ضمانتی برای رسیدن به رتبه‌های بالا وجود ندارد. به همین دلیل تمام کسب‌‌وکارها برای ارتقا رتبه سایتشان به کمک مشاوهای سئو نیاز دارند. برزگران با ارائه‌ی تمام خدمات دیجیتال مارکتینگ از جمله طراحی سایت، مشاوره و اجرای سئو به کسب‌وکارها برای پیشرفت و ترقی در دنیای دیجیتال کمک می‌کند.

مشاور سئو چه کسی است؟

مشاور سئو یک متخصص سئو است و تجربه بالایی در این زمینه دارد. این شخص با بررسی سایت و یا سایت‌های تیم مشاوره گیرنده نقاط ضعف و قوت آنها را مشخص می‌کند و روش‌های مناسب برای پیشرفت سریع‌تر و اصولی را به تیم مشاوره گیرنده اعلام می‌کند. این افراد به کمک ابزارهای سئو، اصول دیجیتال مارکتینگ، بررسی وضعیت رقبا و مسیری که شرکت برای رشد سایت خود در گذشته رفته است وضعیت فعلی سایت را مشخص می‌کنند. ما در برزگران هم به عنوان مشاور و هم به عنوان مجری طرح به شرکت‌ها کمک می‌کنیم تا کسب‌وکار خود را به صورت هدفمند وارد دنیای دیجیتال کنند.
مشاور سئو استراتژی جامع روند بهینه‌سازی موتورهای جستجو را طراحی و اجرا می‌کند. این استراتژی برای بهبود و حفظ رتبه‌بندی مشتریان در جستجوی ارگانیک گوگل، بینگ و سایر موتورهای جستجو طراحی می‌شود.
این متخصصان خدمات مشاوره خود را به صورت آزاد یا قراردادی ارائه می‌دهند. (درست مانند یک مشاور بازاریابی.) بیشترین تقاضا برای مشاور سئو از سمت استارت آپ‌ها و شرکت‌های بزرگ است. همچنین مشاورین سئو می‌توانند طیف گسترده‌ای از حوزه‌های مختلف، از مراقبت‌های بهداشتی گرفته تا املاک و مستغلات را ارائه دهند. همچنین مشاور سئو باید دانش و تجربه‌ی مناسبی در سئوی داخلی، سئوی خارجی، سئوی محتوا، تحقیق کلمات کلیدی و… داشته باشد.

مشاوره سئو می‌تواند تنها به صورت یک گفت‌وگو و جلسه‌ای هدفمند برای آشنایی با روند کار باشد و یا استخدام مشاور به عنوان عضو دائمی تیم باشد. مشاوره جلسه‌ای می‌تواند شامل موارد زیر باشد:
•    مشاوره در ضمینه طراحی وب سایت
•    مشاوره در مورد اصول و تکنیک‌های سئو
•    مشاوره در مورد تحقیق کلمات کلیدی
اکثر مشاوران خدمات خود را به عنوان یک فریلنسر از طریق پلتفرم‌های آنلاین گوناگون و یا به طور مستقل و به عنوان یک شرکت ثبت شده سئو یا آژانس سئو ارائه می‌دهند.

چگونه یک مشاور سئو می‌تواند بر بیشتر دیده شدن سایت اثر بگذارد؟

استخدام مشاور سئو گرچه ارزان نیست اما ارزش هر ریالش را دارد. در پایین برایتان توضیح دادیم که چطور تیم مشاوره برزگران می‌تواند به کسب‌وکار شما کمک کند:
•    آنها می‌توانند به بهبود رتبه سایت شما در جستجوی گوگل در کلمات کلیدی رقابتی کمک کنند.
•    آنها می‌توانند به افزایش ترافیک ارگانیک سایت شما کمک کنند.
•    مشاور سئو می‌تواند با تقویت حضور آنلاین شما، اعتبار کسب‌وکارتان را بهبود ببخشد.
•     آنها به شما کمک می‌کنند تا یک تجربه کاربری مثبت ارائه دهید و بازدید کنندگان سایتتان را به کاربران وفادار تبدیل کنید.
همه‌ی موارد فوق در نهایت به آگاهی از برند (Brand Awareness)، افزایش تعامل مشتری و نرخ تبدیل بهتر منجر خواهد شد. یک کمپین سئوی خوب می‌تواند تأثیر شگفت انگیزی در پیشرفت یک گسب‌وکار داشته باشد اما این تنها در صورتی امکان پذیر است که توسط یک متخصص باتجربه طراحی و اجرا شود.


نقش‌ها و مسئولیت‌های مشاور سئو

به طور کلی هر مشاور یک مسئولیت اصلی دارد: « اطمینان از دیده شدن وب سایت مشتری خود در نتایج جستجوی ارگانیک.»
البته این مسئولیت مستلزم خیلی موارد است. در ادامه توضیح مختصری از کارهای یک مشاور سئو آورده شده است:

1) درک درست از کسب‌وکار و الزامات آن.

قبل از هر چیز دیگری،یک مشاور خوب باید درک درستی از کسب‌وکار، جایگاه و اهداف استراتژیک آن داشته باشد. به همین دلیل او از نزدیک با سهامداران اصلی، مدیر عامل یا مدیران میانی کارمی‌کند تا در جریان همه چیز قرار بگیرد. این کار مشاور را قادر می‌سازد تا بک استراتژی سئوی قوی طراحی کند.

2) انجام تحقیقات گسترده کلمات کلیدی

یکی از جنبه‌های اصلی سئو، تحقیق کلمات کلیدی است. این به معنای مشخص کردن کلمات و پرسش‌هایی است که مخاطبان هدف کسب‌وکار معمولا آنها را در موتورهای جستجو مثل گوگل جستجو می‌کنند. مشاور با استفاده از ابزارهای سئو مرتبط ترین و سودآور ترین کلمات کلیدی را مشخص و سپس برای ارتقا سایت بر پایه‌ی آنها تلاش می‌کند.

3) کمک در استراتژی محتوا

با استفاده از کلمات کلیدی و به کمک یک استراتژیست بازاریابی محتوا، مشاور سئو یک استراتژی محتوای دقیق ایجاد می‌کند. مشاور باید مطمئن شود که محتوای تولید شده نه تنها برای کلمات کلیدی بهینه شده است، بلکه مطابق با هدف جستجو ساخته شده است.

4) اجرای سئوی داخلی

در این مرحله است که تخصص فنی مشاور مطرح می‌شود. سئوی داخلی برای بهبود تجربه‌ی کاربر در وبسایت شما ضروری است.

5) توسعه و اجرای استراتژی لینک سازی

لینک سازی به ایجاد بک لینک‌های با کیفیت اشاره دارد. (یعنی لینک‌هایی از وب سایت‌های دیگر که به وب سایت شما اشاره می‌کنند.) اگر منابع کافی را برای ایجاد بک لینک‌های با کیفیت به کار نمی‌برید، هیچ چیز دیگری مهم نیست. به این دلیل که گوگل و سایر موتورهای جستجو لینک‌های با کیفیت را به عنوان یکی از مهمترین فاکتورهای رتبه‌ بندی در نظر می‌گیرند.

6) همکاری با اعضای تیم

مانند هر بخش دیگری از بازاریابی اینترنتی، سئو شامل موارد زیادی است. اینکه یک نفر همه‌ی کارها را انجام دهد، از طراحی استراتژی گرفته تا طراحی سایت و…، امکان ناپذیر است. مشاور سئو باید با اعضای مختلف تیم از جمله بازاریابان محتوا، متخصصان روابط عمومی، طراحان، توسعه دهندگان وب و سهامداران همکاری کند تا از اجرای درست کار اطمینان حاصل کند.

7) تجزیه و تحلیل عملکرد و گزارش به ذی نفعان

مشاور مسئول ارزیابی عملکرد تلاش‌ها و ارائه‌ی آن اعداد به سرپرستان مربوطه است.

برای ثبت سفارش بر روی دکمه ی بالایی کلیک بفرمایید تا به فرم ثبت سفارش منتقل شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button