طراحی و مدیریت آنلاین شاپ

بخواهیم باور کنیم یا نه، سبک زندگی مردم فرق کرده است. پیر و جوان در دنیای امروز پیش از آن که هر محصول یا خدماتی دریافت کنند، در ابتدا جستجویی در موتور جستجوی Google انجام می دهند و همین امر باعث شده است تا سبک و سیاق کسب و کارها نیز با تفاوت هایی در دنیای مدرن همراه باشد. آنلاین شاپ ها امروزه محصولات متنوعی عرضه می کنند. از خوراکی گرفته تا وسایل خانه یا حتی تجهیزات صنعتی به صورت آنلاین به فروش می رسند. از این روی احساس نیاز به طراحی و مدیریت یک آنلاین شاپ به عنوان یک نیاز برای کسب و کارهای سنتی و نوین قلمداد می شود. بر اساس توضیحات بیان شده در این بخش، در ادامه بیشتر در مورد طراحی و مدیریت آنلاین شاپ با شما صحبت خواهیم داشت.

آنلاین شاپ چیست؟

بر خلاف تصوراتی که وجود دارد، آنلاین شاپ صفحه ای در شبکه های اجتماعی نیست که امکان ثبت سفارش در آن به صورت رد و بدل شدن پیام از سوی ادمین و کاربر وجود داشته باشد. آنلاین شاپ یک محیط اینترنتی است، یک وب سایت طراحی شده به گونه ای که در آن امکان تعریف محصول، انبارداری، ثبت سفارش و پرداخت هزینه، محاسبه هزینه های ارسال و سایر موارد در نظر گرفته می شود! البته در بحث بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ نیاز به شبکه های اجتماعی احساس می شود. با این حال، شاکله و بستر اصلی یک آنلاین شاپ را، وب سایت آن تشکیل می دهد. در ادامه به صورت گام به گام در خصوص شیوه دستیابی به بازار اینترنتی با آنلاین شاپ را بیان خواهیم کرد.

طراحی آنلاین شاپ

در گام اول شما باید نسبت به طراحی آنلاین شاپ اقدام کنید. همانطور که بیان شد، ایجاد یک وب سایت اینترنتی که در آن امکان عرضه محصول، تعیین قیمت، انبارداری (تعیین تعداد مجاز فروش هر محصول)، ثبت سفارش، تعامل با خریدار، ثبت نظرات، ثبت سفارش و همچنین ارائه اطلاعات و مطالب وجود داشته باشد به عنوان طراحی آنلاین شاپ شناخته می شود. به منظور طراحی می توانیم از شیوه های مختلفی استفاده کنیم. طراحی با استفاده از CMS ها نظیر وردپرس یا استفاده از علم برنامه نویسی. کدام یک بهتر است؟ با توجه به نوع آنلاین شاپ شما، محصولاتی که عرضه می کنید، دسته بندی محصولات، تعداد آن ها و سایر مواردی که از لحاظ تخصصی باید مورد بررسی قرار گیرد، کارشناس برزگران مشخص می کند که چطور باید طراحی سایت فروشگاه اینترنتی شما انجام شود. حال تصور می کنیم که ما یک فروشگاه اینترنتی را طراحی کرده ایم، آیا کار در این مرحله به اتمام می رسد؟ خیر! در این زمان ما نیاز به مدیریت آنلاین شاپ داریم که در این خصوص در ادامه توضیحات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مدیریت آنلاین شاپ

حال که طراحی سایت فروشگاه اینترنتی یا آنلاین شاپ به اتمام رسیده است، نیاز به مدیریت احساس می شود. در این مرحله باید محصولات به صورت روزانه در وب سایت قرار داده شوند و در صورت تغییر قیمت ها، اعمال ویرایش لازم صورت پذیرد. تولید محتوا، بررسی محصولات پرطرفدار و ارائه محصولات فروش ویژه برای جذب مخاطب بیشتر و سئوی آنلاین شاپ را می توان تماما اقداماتی دانست که در مرحله مدیریت سایت فروشگاه اینترنتی مورد نیاز است. استراتژی هایی که در مدیریت آنلاین شاپ در راستای جذب مخاطب بیشتر انجام می شود، تماما به طراحی آنلاین شاپ مرتبط بوده و در صورتی که طراحی به صورت حرفه ای و بدون اشکال انجام شده باشد، مدیریت صحیح امکان پذیر می شود. با توجه به این مبحث، در ادامه توجه شما را به مهم ترین بخش از مدیریت آنلاین شاپ یعنی سئوی سایت جلب می کنیم.

سئو چیست و چه نقشی در فروشگاه اینترنتی ایفا می کند؟

سئو یا SEO مخفف کلمه Search Engine Optimization بوده و در واقع اشاره به بهینه سازی سایت ها (فروشگاه اینترنتی، سایت شرکتی، خبری و غیره) برای موتور جستجو دارد. زمانی که از سئو صحبت می شود، منظور ما فراتر از آن است که بازاریابی اینترنتی را به صورت مستقیم برای کاربران انجام دهیم. در واقع ما می توانیم با سئو مخاطب را جذب کرده و با وی در تعامل باشیم. به گونه ای وی را تحت تاثیر قرار دهیم که علاقمند به خرید از آنلاین شاپ ما شود. پس باید سئو را در طراحی آنلاین شاپ جدی بگیریم. سئو سایت از چه زمانی آغاز می شود؟ از زمانی که اولین کدها برای طراحی آنلاین شاپ نوشته می شود. چه زمانی سئو سایت به اتمام می رسد؟ فرآیند سئو سایت گره خورده با مدیریت سایت است. مادامی که ما وب سایتی داریم، باید به سئو آن اهمیت دهیم.

با توجه به اهمیت بسیار بالایی که سئو آنلاین شاپ در دیجیتال مارکتینگ سایت دارد، برزرگران از متد حرفه ای طراحی آنلاین شاپ استفاده کرده است تا سایت شما از این لحاظ هیچگونه مشکلی نداشته باشد. در صورتی که متد سئو روز در زمان مدیریت سایت اجرا شود، قطعا می توانید آنلاین شاپ خود را به صفحه اول گوگل بیاورید. البته برزگران با توجه به اهمیت این موضوع، خدمات سئو نیز در اختیار شما قرار می دهد. در صورت تمایل می توانید از این خدمات استفاده داشته باشید.

خدمات دیجیتال مارکتینگ برای آنلاین شاپ

بازاریابی اینترنتی به سئو سایت خاتمه پیدا نکرده و روش های بی شماری در راستای افزایش مخاطب سایت وجود دارد. کمپین های تبلیغاتی، شبکه های اجتماعی و غیره امروزه بسیار مورد توجه دیجیتال مارکتر ها قرار گرفته است و در همین راستا برزگران می تواند طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ و بهینه سازی آن را برای شما بر عهده بگیرد. در صورتی که قصد دارید از این خدمات استفاده کنید، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید. برزگران تمامی تکنیک های مربوط به دیجیتال مارکتینگ را بر اساس نوع آنلاین شاپ و محصولاتی که عرضه می کنید را به کار می گیرد تا شما بتوانید تجربه خوبی از ورود به دنیای کسب و کارهای آنلاین داشته باشید.

با توجه به تمامی موضوعات بیان شده، شما قادر هستید تمامی مراحل مربوط به طراحی و مدیریت سایت فروشگاه اینترنتی خود را به این تیم بسپارید.


برزگران | مجری و مشاور دیجیتال مارکتینگ (سئو)

برای ثبت سفارش کلیک بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button